Jak spędzić czas, gdy trzeba zostać w domu?

Stan epidemiologiczny w naszym kraju trwa. Każdy z nas, w większym lub większym stopniu, musi się zmagać z jego konsekwencjami. Większość firm nie pracuje normalnie, ich pracownicy często zostają na postojowym lub pracują zdalnie. Poszkodowane są również najmłodsi, które nie mogą skorzystać z pięknej pogody za oknem i są zmuszone niejako do rozrywki multimedialnej.

Sytuacja związana z koronawirusem w kraju rozwija się dość dynamicznie. Zamknięto wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe. Jednak nikt z nas nie może potraktować tego okresu jako ferii, wakacji czy urlopu. Zostańmy w domu – poprośmy o pracę zdalną, odwołajmy wszystkie spotkania. Każdy zapyta: co ja mam w tym czasie robić? My gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić. Prostych czynności, które urozmaicą Wam ten okres.

Sami często swój czas gospodarujemy rozsądnie. Sprzątamy, porządkujemy ogródek, piwnice, garaże. Wiele prac ze względu na szalony tryb życia ciągle odkładamy na później. To czas, w którym możemy nadrobić domowe zaległości. Nie możemy jednak zapominać o dzieciakach, które również cierpią podczas pandemii. Jak możemy zapewnić im frajdę w tym czasie

Drukowane kolorowanki

Świetnym rozwiązaniem dla dzieci są rozrywki dotyczące umiejętności plastycznych czy technicznych. Możemy mówić tutaj o modelowaniu, układaniu klocków. Możemy również wspomnieć o grach logicznych czy po prostu „planszówkach”. Okazuje się jednak, że kolorowanki do druku są jednym z najskuteczniejszych narzędzi do zapewnienia rozrywki najmłodszym. Najważniejsze, że tego typu kolorowanki można wydrukować na każdej domowej drukarce. Do wyboru mamy nawet 2000 rysunków. Potrzebujemy tylko trochę kredek i kreatywności naszych dzieci, które samodzielnie dobiorą kolory poszczególnych elementów. Pamiętajmy: kolorowanki nie tylko bawią, ale również uczą myślenia i kreatywności. Świetnie testują umiejętność skupienia i cierpliwości. Pokolorowanie jednego rysunku u najmłodszych może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Pamiętajmy, aby nie zniechęcać dzieci do kolorowania. Przygotujmy dla nich odpowiednie, niełamiące się kredki. Cierpliwie dobierzmy również odpowiedni rysunek, który zainteresuje naszego malucha. Idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla chłopaków, jest seria kolorowanek Dinosaurs. Dinozaury od zawsze były obiektem zainteresowań najmłodszych i to właśnie wśród tych rysunków prawdopodobnie znajdziemy idealny rysunek do pokolorowania.

Co dla dorosłych?

Oczywiście to nie tak, że nudzić mogą się tylko dzieci. My też, w obliczu braku pracy czy nawet pracy zdalnej, której nie można często przenieść jeden do jednego do warunków domowych, mamy nadmiar wolnego czasu. Obecnie nie jest wskazany nawet spacer, a więc możemy skorzystać z pogody na balkonie czy w ogródku, wyjść na krótkie zakupy. Co dalej? Wielu wolny czas przeznacza po prostu na odpoczynek, którego brakuje w dobie „wyścigu szczurów”. Mimo to, również nie wypełni nam on całego wolnego czasu. Propozycji dla dorosłych jest wiele, o najważniejszych piszemy poniżej.

Świetnym sposobem na połączenie zabawy dziecka i naszej rozrywki są przeróżnego rodzaju gry planszowe czy karciane. To świetny sposób na wzmocnienie więzi z dzieckiem i w przypadku odpowiedniego doboru gry, również przekazana wartość edukacyjna dla naszego dziecka. Ciekawym rozwiązaniem na ten trudny okres jest również wzięcie udziału w konkursach online. Konkursy z nagrodami w Internecie to z jednej strony możliwość zabicia naszego wolnego czasu w trakcie trwania epidemii, a z drugiej wspaniała możliwość zdobycia cennych nagród. Na stronie fajnekonkursy.pl znajdziemy różnego rodzaju konkursy i loterie, także dla dzieci. Wśród nagród możemy znaleźć sprzęt AGD, produkty spożywcze, odzież, pieniądze, sprzęt elektroniczny, książki, gadżety, a nawet samochód i wiele wiele więcej.

Zostań w domu

Niezależnie czy jesteśmy przedsiębiorcą, seniorem, pracownikiem, uczniem czy studentem, w najbliższych dniach zostańmy w domu. Jak widzicie, domowa „kwarantanna” wcale nie musi oznaczać nudy. Rozwiązań ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu jest dużo. Wystarczy poszukać  i odpowiednio dobrać rozrywkę sobie i naszym dzieciom. Wierzmy, że mądrze spędzając ten trudny dla wszystkich czas, ochronimy naszych bliskich, z którymi już niebawem będziemy mogli wspólnie wrócić do normalnego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *