Co nowego w SEO?

Październik 2019 to miesiąc, w którym świat przyniósł nieco informacji ważnych i ciekawych z perspektywy osób zajmujących się optymalizacją i pozycjonowaniem stron internetowych. Sprawdźmy pokrótce na co zwrócić największa uwagę.

Algorytm BERT od Google

Pod koniec października Google poinformował oficjalnie o wprowadzeniu nowej techniki rozumienia języka przez wyszukiwarkę o nazwie BERT. Na tę chwilę zmiany będa dotyczyć tylko zapytań w języku angielskim i obejmą ok. 10% wszystkich wyszukiwań. Mimo to, to pierwsza tak duża modyfikacja od czasu wprowadzenia algorytmu RankBrain w 2015 roku.

Jak informuje Google: „modele BERT potrafią brać pod uwagę pełny kontekst słowa, patrząc na słowa, które pojawiają się przed nim i po nim – szczególnie przydatne do zrozumienia intencji wyszukiwanych haseł”

Google Search Console, a VIDEO

Pojawiła się informacja o wprowadzeniu nowego modułu w panelu Google Search Console. Będzie on obejmował treści video udostępniane na stronie internetowej. Google umożliwia również analizowanie poprawności wprowadzonych danych strukturalnych dla treści wideo, jeśli właściciel strony dodał odpowiednie znaczniki do tego typu materiałów.

Koniec z Flashem!

Microsoft poinformował, że jedynie do końca 2020 będzie wspierał flash w swoich przeglądarkach. Wcześniej na taki ruch zdecydowały się już najpopularniejsze Google chrome i Firefox. To tylko potwierdzenie faktu, że era stron internetowych realizowanych za pomocą tego środowiska to przeżytek.

SITEKIT DLA WORDPRESSA

Site Kit to oficjalna wtyczka Google dostępna w katalogu pluginów dla wszystkich witryn opartych na WordPressie. Dzięki niej właścicielowi strony łatwiej będzie np. zweryfikować własność w Google Search Console, połączyć inne oficjalne narzędzia Google, sprawdzić informacje o różnych produktach (Google Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, AdSense) w jednym, intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym.


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrokodiloWeb MasterRadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radek
Gość
Radek

Site Kit okazał się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje bardzo rozbudowanych raportów, to musi skorzystać z narzędzi osobno. Dla mnie jednak to narzędzie w pełni wystarczające.

Web Master
Gość
Web Master

Tez użyłem tej wtyczki. Sztos!

Krokodilo
Gość

Optymalizacja to podstawa. No i linki ale dobrej jakości